O mnie

Poznajmy się

Jestem dietetykiem klinicznym, człowiekiem nauki, ale też humanistą, osobą pełną empatii i chęci pomocy. Pomocy poprzez dietę, stworzoną w oparciu o wiedzę, doświadczenie, aby efekty nie były jedynie obietnicą, a stały się rzeczywistością.

Nikt nie zrozumie kobiety lepiej jak druga kobieta. Poza tym problemy hormonalne nie są mi obce, podobnie jak stres, który towarzyszy mi na co dzień, a co za tym idzie bardzo negatywnie wpływa na moje hormony. 

Obecnie odzyskuję równowagę hormonalną poprzez odpowiednio dobraną dietę, suplementację jak i farmakoterapię. Ponadto dbam również o swój tryb życia, w tym natłoku obowiązków znajduję czas na sen, relaks i zdrowe posiłki. Rozumiem siebie i swój organizm. Wiem jak funkcjonują moje hormony i jak na nie wpływać, aby czuć się lepiej.

Moja historia

Na pierwszy rzut oka byłam zdrowa i nic mi nie dolegało. Jednak coraz częściej miałam problem z narastającym brakiem koncentracji, ciągłą sennością, przewlekłym zmęczeniem, brakiem energii w połączeniu z ciągłym uczuciem głodu, rozdrażnieniem, stanami depresyjnymi czy trudnościami w redukcji masy ciała. Do tego dochodziły przedłużające się cykle miesiączkowe, a także bolesne miesiączki. Co nasiliło się po stosowaniu środków antykoncepcyjnych. Szukając przyczyny okazało się, że mam problem z insulinoopornością i hiperinsulinemią, a także spadki poziomu cukru we krwi, co było przyczyną osłabienia, braku koncentracji i mdłości między posiłkami. Z czasem okazało się, że dochodzi do tego hiperprolaktynemia i wysoki DHEAS, a także niski poziom witaminy D3. 

Dietetyk

Opowiedz mi również swoją historię. Pomogę Ci poprzez modyfikację diety odzyskać równowagę hormonalną i zdrowie.