Dietetyk

Witaj!

Nazywam się Roksana Jurczak-Amroziewicz i jestem dietetykiem klinicznym, ale również pedagogiem. Pracuję głównie z kobietami. Trudne rzeczy przedstawiam w prosty sposób, potrafię słuchać, a temat hormonów jest mi niezwykle bliski.

Od ponad 5 lat pracuję jako dietetyk kliniczny i hormonalny. W swojej pracy zawodowej zajmuję się również dietetyką ogólną i dziecięcą. Przeprowadzam konsultacje, opracowuję indywidualne jadłospisy i prowadzę wykłady. Jednak wśród moich zainteresowań szczególne miejsce zajmuje właśnie dietetyka w zaburzeniach hormonalnych kobiet i dieta płodności. Pomagam kobietom w problemach dietetycznych, odzyskać zdrowie i równowagę hormonalną poprzez modyfikację diety i naukę zdrowych nawyków. 

W czym mogę Ci pomóc?

w zaburzeniach hormonalnych i dietetycznym wspieraniu płodności

w chorobach autoimmunologicznych

w alergiach i nietolerancjach pokarmowych

w problemach z masą ciała (nadwaga, otyłość, ale również niedowaga)

w chorobach metabolicznych (m.in. cukrzyca, nadciśnienie, hipertrójglicerydemia, choroby sercowo-naczyniowe)

chorobach i problemach przewodu pokarmowego

w chorobach nowotworowych

w innych problemach dietetycznych kobiet (np. żywienie przed/po zabiegach chirurgicznych)

w innych schorzeniach lub kombinacjach schorzeń w razie potrzeby

Dietetyk

Jak pracuję?

Holistycznie. Co to znaczy? Uznaję zarówno znaczenie dietetoterapii, farmakoterapii, jak i wsparcia psychologicznego. Analizuję wyniki badań, ale istotne są dla mnie również objawy, których doświadczasz. Rozmawiam, słucham i wspólnie wypracowujemy metodę współpracy. Pamiętaj, jeśli bierzesz aktywny udział w procesie zmiany, łatwiej jest Ci osiągnąć swój cel. 

Przy współpracy indywidualnej pracuję

z wykorzystaniem jadłospisów

Opracowuję jadłospisy w 2 formach do wyboru - w wersji klasycznego jadłospisu z ustalonymi posiłkami na cały dzień lub na bazie zestawu zbilansowanych posiłków na tydzień (ty wybierasz, co zjesz każdego dnia). Forma jadłospisu zależy od 2 kwestii: obecnych schorzeń i twoich preferencji

bez jadłospisów na bazie zaleceń

Jeśli nie chcesz być uzależniony od konkretnego jadłospisu, możemy współpracować na zasadzie konsultacji bez jadłospisu. Jaki to ma sens? Otrzymujesz zalecenia: ogólne i kroki do spełnienia na każdy okres współpracy. Zmiany wprowadzamy powoli, metodą małych kroków. Preferowana forma współpracy dla osób odchudzających się.

z odbiorem osobistym diety

Jadłospis możesz odebrać osobiście na bezpłatnej wizycie. Wówczas omawiam na czym polega zmiana diety i czym należy się kierować przy wprowadzaniu zmian. Jeśli masz pytania, wówczas jest dobry moment na ich zadanie.

bez odbioru osobistego diety, poprzez e-mail

Nie masz możliwości spotkać się na odbiorze osobistym diety, albo nie możesz się doczekać na swoją dietę? Nic straconego, wysyłam jadłospis poprzez e-mail. Wszystkie zalecenia masz dokładnie opisane, dlatego nie ma problemu z zastosowaniem diety.

opracowuję indywidualnie dobrane jadłospisy

Otrzymujesz jadłospis dostosowany do Ciebie, Twojego stanu zdrowia, oczekiwań i potrzeb.

jadłospisy proste, tanie i tradycyjne

Jesteś tradycjonalistą? Oczekujesz prostego jadłospisu bez wymyślnych składników? Jak najbardziej taki jadłospis postaram się dla Ciebie przygotować.

bardziej skomplikowane i oparte o mniej typowe produkty

Lubisz nowości? Ja również. Oczekujesz w swojej diecie produktów nowoczesnych? Powiedz mi o tym, a Twój jadłospis będzie wyjątkowy.

eliminuję produkty w diecie jedynie, jeśli są do tego wskazania medyczne

Masz alergię i/lub nietolerancję pokarmową, albo celiakię lub inną chorobę, która wymaga eliminacji pewnych produktów diety? Oczywiście takie produkty wykluczę z Twojej diety. Nie przygotowuję diet w oparciu o przekonania dot. szkodliwości glutenu, produktów mlecznych czy mięsa. Niestety takiej diety ode mnie nie otrzymasz. Posłuchaj dietetyka, a nie internetu.

wprowadzam produkty, które lubisz

Lubisz określone produkty/potrawy? Powiedz mi o nich, o ile będzie to możliwe wprowadzę je do Twojego jadłospisu.

nie wprowadzam produktów, któych nie lubisz

Masz awersję do pewnych produktów i potraw? Nie martw się nie będę Cię nimi katować. Jednak zachęcę do spożywania np. kasz czy większej ilości warzyw, gdyż bez tego nie ma zdrowej diety.

Wiedza i doświadczenie

Ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Ponadto jestem absolwentką pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Systematycznie poszerzam swoją wiedzę na różnorodnych kursach i szkoleniach. Obecnie pracuję jako dietetyk i nauczyciel akademicki. 

Współpracuję z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu, który zajmuje się m.in. wykonywaniem testów na nietolerancje pokarmowe i badaniem mikroflory jelitowej. 

Ponadto zajmuję się również pracą naukowo-badawczą. Obecnie prowadzę badania do pracy doktorskiej z zakresu zaburzeń hormonalnych kobiet. Co więcej jestem również autorem kilku publikacji naukowych z zakresu dietetyki klinicznej

Wiedza

Wiedza w zawodzie dietetyka to podstawa, dlatego oprócz studiów dietetycznych, dokształcam się na bieżąco. Stosuję dietetykę opart na faktach, aby jak najlepiej pomóc swoim pacjentom.

Doświadczenie

Oprócz wiedzy liczy się doświadczenie, gdyż nie każdy przypadek jest czysto książkowy. W swojej pracy zawodowej spotkałam się już z różnorodnymi kombinacjami schorzeń i dolegliwości, gdzie zalecenia dietetyczne wzajemnie się wykluczały i dla których to schorzeń należało stworzyć dietę, bo przecież pacjent musi coś jeść.

Empatia

W zawodach typowo pomocowych, a tak należy traktować dietetykę, niezbędna jest empatia. Nie oceniam swoich pacjentów, a staram się ich zrozumieć. Nie narzucam ściśle jednego schematu pracy, tylko dostosowuję go do konkretnego pacjenta.

0
roku studiów dietetycznych na uczelni wyższej​
0
lat doświadczenia w zawodzie​
0
lata studiów pedagogicznych na uczelni wyższej​

Chcesz dowiedzieć się o mnie więcej? Opowiedz mi również o sobie. Poznajmy się.

Pragniesz dowiedzieć się czegoś więcej o zdrowym trybie życia, diecie i hormonach? Zapraszam na mój blog.

Jesteś zainteresowana współpracą lub masz pytanie?

Kliknij TUTAJ