Telefon: 500 844 684

O MNIE

Dietetyk kliniczny mgr Roksana Jurczak-Amroziewicz

Ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Ponadto jestem absolwentką pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Obecnie współpracuję z Instytutem Zdrowia SOFRA w Mielnie-Unieściu, gdzie pracuję jako dietetyk kliniczny, konsultując pacjentów i wspierając ich w dietoterapii chorób, jak i z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu, który zajmuje się m.in. wykonywaniem testów na nietolerancje pokarmowe i badaniem mikroflory jelitowej. Jestem również nauczycielem akademickim w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie, na kierunku dietetyka. Ponadto zajmuję się również pracą naukowo-badawczą. Obecnie prowadzę badania do pracy doktorskiej z zakresu zaburzeń hormonalnych kobiet. Co więcej jestem również autorem kilku publikacji naukowych z zakresu dietetyki klinicznej.

 

W swojej pracy zawodowej zajmuję się dietetyką ogólną, kliniczną i dziecięcą. Przeprowadzam konsultacje, opracowuję indywidualne jadłospisy i prowadzę wykłady. Wśród moich zainteresowań szczególne miejsce zajmuje dietetyka w zaburzeniach hormonalnych kobiet i dieta płodności. 

 

 

Pragniesz poszerzyć swoją wiedzę dietetyczną? Zapraszam na mój blog.

 

PROFESJONALNY DIETETYK

w skrócie

WIEDZA

Wiedza w zawodzie dietetyka to podstawa, dlatego oprócz studiów dietetycznych, dokształcam się na bieżąco. Stosuję dietetykę opart na faktach, aby jak najlepiej pomóc swoim pacjentom.

DOŚWIADCZENIE

Oprócz wiedzy liczy się doświadczenie, gdyż nie każdy przypadek jest czysto książkowy. W swojej pracy zawodowej spotkałam się już z różnorodnymi kombinacjami schorzeń i dolegliwości, gdzie zalecenia dietetyczne wzajemnie się wykluczały i dla których to schorzeń należało stworzyć dietę, bo przecież pacjent musi coś jeść.

EMPATIA

W zawodach typowo pomocowych, a tak należy traktować dietetykę, niezbędna jest empatia. Nie oceniam swoich pacjentów, a staram się ich zrozumieć. Nie narzucam ściśle jednego schematu pracy, tylko dostosowuję go do konkretnego pacjenta.

0
roku studiów dietetycznych na uczelni wyższej
0
roku doświadczenia w zawodzie
0
lata studiów pedagogicznych na uczelni wyższej

Czym się zajmuję?

W czym mogę Ci pomóc?

W swojej pracy zawodowej zajmuję się dietetyką ogólną, kliniczną i dziecięcą w tym:


  • żywieniem człowieka na różnych etapach rozwoju począwszy od diety przyszłej mamy, a kończąc na diecie osób starszych
  • chorobami metabolicznymi (nadwaga, otyłość, cukrzyca, nadciśnienie, hipertrójglicerydemia, choroby sercowo – naczyniowe)
  • dną moczanową i innymi chorobami reumatycznymi
  • alergiami pokarmowymi i chorobami autoimmunologicznymi
  • chorobami tarczycy
  • chorobami nerek                           
  • chorobami przewodu pokarmowego
  • chorobami nowotworowymi
  • dietą w zaburzeniach hormonalnych i dietą płodności
  • innymi schorzeniami lub kombinacjami schorzeń w razie potrzeb

Jak pracuję?

FORMA WSPÓŁPRACY ZALEŻY OD CIEBIE I TWOICH POTRZEB

z wykorzystaniem jadłospisów

Opracowuję jadłospisy w 2 formach do wyboru - w wersji klasycznego jadłospisu z ustalonymi posiłkami na cały dzień lub na bazie zestawu zbilansowanych posiłków na tydzień (ty wybierasz, co zjesz każdego dnia). Forma jadłospisu zależy od 2 kwestii: obecnych schorzeń i twoich preferencji.

bez jadłospisów, na bazie zaleceń

Jeśli nie chcesz być uzależniony od konkretnego jadłospisu, możemy współpracować na zasadzie konsultacji bez jadłospisu. Jaki to ma sens? Otrzymujesz zalecenia: ogólne i kroki do spełnienia na każdy okres współpracy. Zmiany wprowadzamy powoli, metodą małych kroków. Preferowana forma współpracy dla osób odchudzających się.

z odbiorem osobistym diety

Jadłospis możesz odebrać osobiście na bezpłatnej wizycie. Wówczas omawiam na czym polega zmiana diety i czym należy się kierować przy wprowadzaniu zmian. Jeśli masz pytania, wówczas jest dobry moment na ich zadanie.

bez odbioru osobistego diety, poprzez e-mail

Nie masz możliwości spotkać się na odbiorze osobistym diety, albo nie możesz się doczekać na swoją dietę? Nic straconego, wysyłam jadłospis poprzez e-mail. Wszystkie zalecenia masz dokładnie opisane, dlatego nie ma problemu z zastosowaniem diety.

opracowuję indywidualnie dobrane jadłospisy

Otrzymujesz jadłospis dostosowany do Ciebie, Twojego stanu zdrowia, oczekiwań i potrzeb.

jadłospisy proste, tanie i tradycyjne

Jesteś tradycjonalistą? Oczekujesz prostego jadłospisu bez wymyślnych składników? Jak najbardziej taki jadłospis postaram się dla Ciebie przygotować.

skomplikowane i oparte o mniej typowe produkty

Lubisz nowości? Oczekujesz w swojej diecie produktów nowoczesnych? Powiedz mi o tym, a Twój jadłospis będzie wyjtkowy.

eliminuję produkty w diecie jedynie, jeśli są do tego wskazania medyczne

Masz alergię i nietolerancję pokarmową, albo celiakię lub inną chorobę, która wymaga eliminacji pewnych produktów diety? Oczywiście takie produkty wykluczę z Twojej diety. Nie przygotowuję diet w oparciu o przekonania dot. szkodliwości glutenu, produktów mlecznych czy mięsa. Niestety takiej diety ode mnie nie otrzymasz. Posłuchaj dietetyka, a nie internetu.

opracowuję diety wegetariańskie i wegańskie

Jednak opracuję dla Ciebie dietę wegetariańską lub wegańską jeśli tego oczekujesz i nie ma do tego przeciwwskazań.

wprowadzam produkty, które lubisz

Lubisz określone produkty/potrawy? Powiedz mi o nich, o ile będzie to możliwe wprowadzę je do Twojego jadłospisu.

nie wprowadzam produktów, których nie lubisz

Masz awersję do pewnych produktów i potraw? Nie martw się nie będę Cię nimi katować. Jednak zachęcę do spożywania np. kasz czy większej ilości warzyw, gdyż bez tego nie ma zdrowej diety.

Najnowsze wpisy

Przychodnia Lekarska SALVITA – Ul. Kolejowa 71/7;  75-108 Koszalin

500 844 684

kontakt@profesjonalnydietetyk.pl