• Cytrusowy sernik z tofu
  Cytrusowy sernik z tofu – Czemu nie tofurnik? Mój mąż się śmieje, że nazwy „tofurnik”, „tofucznica” źle mu się kojarzą. Cytuję: „tofucznica – posocznica”, w związku z czym postanowiłam używać bardziej przystępnej nazwy tego naprawdę dobrego ciasta, aby nie zniechęcać tradycjonalistów do jego spróbowania. Ostatnio jestem fanką serników, które jak się im bardziej przyjrzymy to są ciekawym pomysłem, gdyż …
 • Dieta w PCOS – jak powinnaś się odżywiać?
  PCOS , czyli zespół policystycznych jajników dotyczy dużego odsetka młodych kobiet (może dochodzić nawet do 15%) i jest jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń hormonalnych i niepłodności.
 • Testy nutrigenetyczne, przyszłość dzisiejszej dietetyki
  Dietetyka jest stosunkowo nową dziedziną nauki, wiele kwestii jest jeszcze niepoznanych. Świadomość znaczenia dietetyki w leczeniu i przeciwdziałaniu wielu chorób dopiero raczkuje, znajdzie się wiele osób, dla których zmiany w żywieniu wydają się nieprzyjemnym obowiązkiem, bo lek przecież zdziała cuda, a dieta wymaga zaangażowania. Zalecenia dietetyczne ogólne, na podstawie których bilansuje się diety, są zaleceniami, …
 • Dzień cyklu ma znaczenie, czyli kiedy należy wykonać badania w diagnostyce zaburzeń hormonalnych i niepłodności?
  Gdy otrzymujesz skierowanie na badania chciałabyś zrobić je jak najszybciej, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę dzieje się z Twoim organizmem. Chcesz działać. Jednak nie zawsze pośpiech będzie dobrym doradcą, w szczególności w przypadku badań hormonalnych, gdyż dzień cyklu w przypadku wielu hormonów odgrywa istotną rolę.
 • Dieta przed in vitro
  Twoje nawyki żywieniowe mogą mieć istotny wpływ na powodzenie procedury in vitro. Koniecznie zapoznaj się z artykułem, przyjrzyj się swojej diecie i zwiększ szanse na upragnione dziecko.