• Dieta w PCOS – jak powinnaś się odżywiać?
  PCOS , czyli zespół policystycznych jajników dotyczy dużego odsetka młodych kobiet (może dochodzić nawet do 15%) i jest jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń hormonalnych i niepłodności.
 • Testy nutrigenetyczne, przyszłość dzisiejszej dietetyki
  Dietetyka jest stosunkowo nową dziedziną nauki, wiele kwestii jest jeszcze niepoznanych. Świadomość znaczenia dietetyki w leczeniu i przeciwdziałaniu wielu chorób dopiero raczkuje, znajdzie się wiele osób, dla których zmiany w żywieniu wydają się nieprzyjemnym obowiązkiem, bo lek przecież zdziała cuda, a dieta wymaga zaangażowania. Zalecenia dietetyczne ogólne, na podstawie których bilansuje się diety, są zaleceniami, … Czytaj więcej.
 • Dzień cyklu ma znaczenie, czyli kiedy należy wykonać badania w diagnostyce zaburzeń hormonalnych i niepłodności?
  Gdy otrzymujesz skierowanie na badania chciałabyś zrobić je jak najszybciej, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę dzieje się z Twoim organizmem. Chcesz działać. Jednak nie zawsze pośpiech będzie dobrym doradcą, w szczególności w przypadku badań hormonalnych, gdyż dzień cyklu w przypadku wielu hormonów odgrywa istotną rolę.
 • Dieta przed in vitro
  Twoje nawyki żywieniowe mogą mieć istotny wpływ na powodzenie procedury in vitro. Koniecznie zapoznaj się z artykułem, przyjrzyj się swojej diecie i zwiększ szanse na upragnione dziecko.
 • Zupa kalafiorowa z komosą ryżową
  Zupa kalafiorowa jest potrawą, którą lubi wiele osób. Moja dzisiejsza propozycja jest wzbogacona o komosę ryżową. Dlaczego? Koniecznie zajrzyj na moją stronę.